Hakkımızda

СНПЧ А7 Сургут, обзоры принтеров и МФУ

Şirketimiz, 1972 yılında Mühendislik dizayn firması olarak Makina Yüksek Mühendisi Mevlüt Taga ve T.Mühendisi Müesser Taga tarafından kurulmuştur. O yıllarda özellikle İzmir'de ve Türkiye'de yüksek yapılaşmaya karşı dağıtım hatları zayıf ve eski olduğu için apartman dairelerinde su sorunu yaşanıyordu. Su sorununu hijyen şartlarda çözmek için hidrofor, su filtifrasyon ve su yumuşatma cihazları üretimine başlanmıştır. 

Hidroforda su basan pompa; tazyiği veren de hava, havayı sağlayan da Hava kompresörü bu sıvı ve havayı bir arada tutan basınçlı tank (kap) idi. Böylece Hava Kompressörü ve basınçlı kaplar üretimimiz yoğun bir şekilde başlandı. Daha sonraları sırasıyla güneş enerjisi kolektörleri ve boylerleri, 1985 yılında da Türk halkının gelir düzeyinin artmasıyla kat kaloriferi ve ısıtma elemanları talebi doğarak sıvı,gaz,katı yakıtlı kat ve merkezi sistem kaloriferleri ile alüminyum radyatör imlatına, daha sonra da elektrikli termosifon imalantına başlandı.

Şu anda Gürkomp, Gürmak, Class markası ile 3 değişik marka altında 7 ana çeşit imalat alanında faaliyet gösteriyor. 13 TSE ve TSEK kalite ve imalat yeterlilik belgesi, hidroforda bir patenti vardır. İstanbul'da Bölge müdürlüğü, ülkenin her il ve ilçesine yayılmış 350 adet bayisi 172 adet servisi vardır. ISO 9000 belgesini 1999 yılında alan şirketimiz ISO 9001-2000 tabanlı CE çalışmasını 
TÜV-Süd iş birliği ile sürdürmektedir.